Blog > Komentarze do wpisu

Terminator 5

Sequele warte czekania cz.2

terminator 5

 

Jeśli Terminator 5 miałby wyglądać tak jak na zdjęciu powyżej to ja dziękuje,zbyt bardzo zalatuje mi to Transformersami i ponadto jest mega efekciarskie. Żeby sprawić aby ten film się udał trzeba moim zdaniem stanowczo postawić na fabułę ,gdyż głównie tego zabrakło mi w dwóch ostatnich produkcjach z tej serii. Mam szczególny sentyment do filmów o terminatorze choć tak na prawdę tylko T:2 mogę uznać za swój ulubiony film. Reszta darze raczej mieszanymi uczuciami.

Terminator:Ocalenie nawet za pierwszym razem mi się podobał ,jednak potem wraz z kolejnymi seansami film ten tracił na wartości przez brak interesującej fabuły i przesyt efektów specjalnych. Lecz mimo całych tych wad i tak oceniam go bardziej pozytywnie niż T:3, który dla mnie był parodią serii i nie pomógł nic występ Arniego.

terminator 5

 

Naprawdę ciężko powiedzieć kiedy Terminator 5 będzie miał premierę i choć różne strony podają ,że miałby to nastąpić w roku 2012 jest to chyba tylko pustym marzeniem. Nie ma najmniejszej wątpliwości ,ze ten film powstanie bo takie studia filmowe jak Lionsgate czy Sony nie biły by się o prawa do serii bezcelowo. Jeśli miałbym wybierać spośród tych wytwórni to zdecydowanie opowiedziałbym się po stronie Lionsgate. Jest to niezależne studio ,które nie byłoby w stanie wyłożyć 200 milionów na takie przedsięwzięcie pełne efektów specjalnych ,dlatego paradoksalnie relatywnie niski budżet w granicach 50-80 milionów może uratować klimat tej serii.

terminator 5

 

Ciekawy jestem kto podejmie się reżyserii piątej części. Na pewno nie będzie to któryś z doświadczonych twórców pokroju Baya czy J.J Abramsa, gdyż nie zaryzykowali by oni swoich karier dla tak wątpliwego projektu. Stąd myślę ,że można było by sprawdzić jakiegoś zdolnego początkującego reżysera, który zwrócił sobą uwagę ciekawą i oryginalną krótkometrażówką. Przydałoby się świeże spojrzenie na tą legendę.

Chciałbym żeby akcja piątki dalej się toczyła w świecie postapokaliptycznym i niejako moje oczekiwania pokrywają się z tym co napisał pewien scenarzysta. Otóz stworzył on już koncept scenariusza do Terminatora 5 i 6 w którym akcja miałaby się rozgrywać dalej w czasach po apokalipsie ,byłby poruszony także temat podróży w czasie i jakaś ciekawa rola dla Arnolda. Nie znam więcej szczegółów ale moim zdaniem w tym kierunku powinna iść ta seria,nigdy więcej cofania się do terażniejszych czasów. Trzeba jakoś zamknąć tą klamrę.

niedziela, 06 czerwca 2010, paszadian20

Polecane wpisy

  • Resident Evil: Afterlife

    Sequele warte czekania cz.4 Oceniając najnowszą część Residenta po pierwszym zwiastunie można zaryzykować stwierdzenie, że różni się ona zdecydowanie od innyc

  • Rambo V

    Sequele warte czekania cz.3 To co się dzieje wokół tego projektu jest niewiarygodne. Od premiery czwartej części ciągle zostają wypuszczone w świat różne,czasa

  • Batman 3

    1.Sequele warte czekania cz.1 Na ten film czekam najbardziej,po tym jak w fotel wgniótł mnie Mroczny Rycerz z fantastyczną rolą Heatha Ledgera jako Jokera. Szk

Komentarze
latajacy_talerz
2010/06/08 13:58:53
Pierwszy obrazek kojarzy mi się z obcym a nie transfomerami, ale nie oglądałem bajki robotów :)
Trójka w moim odczuciu to autorionia i duży myk, by coś zmienić w historii. Btw. oglądałeś spin offy? Kroniki Sarah Connor czy Terminator Ocalenie: Minimicha? To jest dopiero kupa :)
-
paszadian20
2010/06/08 14:39:41
terminatora ocalenie:Minimicha nie ogladalem bo nie przepadam ogolnie za animacjami ,a kroniki widziałem i nie podobały mi się zdecydowanie zbyt ugrzeczniona wersja